Informacje ogólne

BUDYNEK MIESZKALNY Z PODZIEMNYM GARAŻEM

Inwestycja przy ul. Łącznej 1, to przede wszystkim oferta dla osób chcących oprócz wygody i komfortu, zachować niezależność. Na inwestycję składa się budynek wielorodzinny 18 lokalowy z podziemnym garażem. Realizowane przedsięwzięcie łączy w sobie tradycyjne rozwiązania architektoniczne z nowoczesnymi trendami stosowanymi w budownictwie mieszkaniowym.

W budynku powstanie łącznie 18 lokali mieszkalnych dostępnych z dwóch klatek schodowych oraz podziemny garaż z miejscami postojowymi w ilości odpowiadającej liczbie lokali. Inwestycja zlokalizowana jest w północnej części miasta przy ul. Łącznej w dzielnicy Warszewo.

Ze względu na intensywny rozwój osiedla jest ono dobrze skomunikowane z resztą miasta poprzez rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, łączącej osiedle z centrum miasta. Dodatkowym atutem inwestycji jest umiejscowiona w bliskim sąsiedztwie infrastruktura usługowo-handlowa. W pobliżu znajdują się także przedszkole i nowa szkoła. W okolicy nie brakuje również miejsc o charakterze rekreacyjnym, doskonałych do spacerów a także wycieczek pieszych i rowerowych: m.in. Puszcza Wkrzańska czy też Szczecińska Gubałówka.

Na obszarze sąsiadującym z inwestycją wykonana została obwodnica śródmiejska, która jest arterią wspomagającą komunikację na Warszewie, wpływając korzystnie na komunikację dla tego rejonu miasta.

Inwestycja, obejmująca budowę dwujezdniowej drogi, ścieżek rowerowych i chodników oraz wydzielenie pasa pomiędzy jezdniami pod przyszłe torowisko w ciągu ul. Wkrzańskiej, stanowiła drugi etap budowy tzw. Trasy Północnej, która jest jedną ze strategicznych inwestycji Gminy Miasto Szczecin i pozwoli na skomunikowanie północnej części miasta z drogą wyjazdową w kierunku Polic, a następnie projektowaną Obwodnicą Zachodnią Szczecina i przeprawą Police – Święta. W ramach prowadzonej inwestycji przebudowano ul. Łączną, na odcinku od ul. Rostockiej do ul. Hożej, co pozwoliło usprawnić ruch pieszo – kołowy na odcinku łączącym ulice Rostocką i Bogumińską. W kolejnej perspektywie finansowej UE czyli do roku 2020, miasto planuje trzeci etap Trasy Północnej, tj. połączenie jej z Szosą Polską, dzięki czemu powstanie nowa droga ze śródmieścia Szczecina do Polic.

Przedmiotowa inwestycja obejmuje realizację budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z podziemnym garażem. Projekt architektoniczny opracowany został przez Prywatną Pracownię Projektową mgr inż. arch. Krzysztofa Małeckiego. Zaprojektowany budynek posiada 2 klatki schodowe, przy których na 4 kondygnacjach nadziemnych znajduje się 18 lokali mieszkalnych. W parterze i dwóch kolejnych kondygnacjach (I i II piętro) znajdują się mieszkanie 2 i 3 pokojowe z aneksem kuchennym oraz łazienką z wc, zaś na poddaszu znajdują się mieszkanie 2 pokojowe z aneksem kuchennym, łazienką z wc W budynku zaprojektowano 2 lokale 2 poziomowe z antresolą na którą prowadzą drewniane schody. W kondygnacji podziemnej znajduje się parking na 18 samochodów oraz pomieszczenie śmietnika dostępne od zewnątrz. Wszystkie mieszkania na piętrach mają wyjście na balkon, natomiast mieszkania z parteru taras z wyjściem do ogródka.

Galeria

Miejsce inwestycji